11 محصول
مرتب‌سازی:

مچ بند هوشمند

مچ بند هوشمند

یکی دیگر از کالاهای دیجیتال پرکاربرد در زندگی امروزه، مچ بند هوشمند است که به مرور جزء جدایی ناپذیر ورزشکاران شده است. مچ بند هوشمند در واقع برای پیگیری فعالیت‌های ورزشی بهترین گزینه بوده و با استفاده از آن می‌توان تعداد گام‌ها، ضربان قلب و غیره را به راحتی شمارش کرد. در ادامه به معرفی کامل اسمارت بند پرداخته و همه چیز را درباره آن توضیح خواهیم داد.

مچ بند هوشمند چیست؟

مچ بند هوشمند در واقع ساعتی هوشمند برای استفاده هنگام ورزش یا فعالیت‌های بدنی مختلف است. اسمارت بند برای سنجش ضربان قلب، کالری مصرفی، مسافت طی شده و غیره ایده‌آل بوده و کاربرد بسیاری دارد. عملکرد اصلی دستبند هوشمند در واقع برای تجزیه و تحلیل حرکات شما در طی فعالیت بدنی یا ورزش بوده تا بتواند اطلاعات خوبی را برایتان نمایش دهد. البته همانطور که گفته شد این کالای دیجیتال عموما برای فعالیت‌های ورزشی کاربرد داشته و کاملا شبیه ساعت هوشمند نیست.

خرید و مشخصات: مچ بند هوشمند هواوی

[expander_maker id=”1″ more=”بیشتر بخوانید” less=”بستن”]

مچ بند هوشمند

کاربرد مچ بند هوشمند

اسمارت بندها کاربردهای متفاوتی در زندگی روزمره دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره و توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد. با مطالعه کاربردهای مچ بند هوشمند دید بهتری نسبت به آن به دست آورده و در نتیجه تفاوت‌های مچ بند و ساعت هوشمند را بهتر متوجه خواهید شد.

پیگیری پیشرفت

با استفاده از دستبند هوشمند به راحتی می‌توانید اهداف فعالیت بدنی خود را تعیین و پیشرفت خود را ملاحظه کنید. این مورد برای کسانی که نیازمند انگیزه هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی هستند، بسیار مفید خواهد بود. این دستگاه دیجیتال به شما امکان ثبت آمار ورزشی را ارائه کرده و با گزارشی گرافیکی شما را از پیشرفتتان مطلع می‌کند.

خرید و مشخصات: مچ بندی هوشمند آنر

نظارت دقیق بر سلامت

مهم‌ترین کاربرد مچ بند هوشمند را شاید بتوان امکان نظارت دقیق بر روی سلامت دانست. با استفاده از اسمارت بند به راحتی می‌توان از تندرستی خود مراقبت کرده و در جهت افزایش سلامت آن گام‌های لازم را برداشت. از امکانات اساسی این دستگاه می‌توان به شمارش ضربان قلب، کالری سوزانده شده، تعداد گام‌ها و غیره اشاره کرد که آگاهی از آن‌ها سبب نظارت دقیق بر روی سلامتتان خواهد شد.

کیفیت خواب

یکی از مواردی که در سلامتی و تندرستی افراد تأثیر بسیاری دارد، بدون شک کیفیت و میزان خواب شبانه است. مچ بند هوشمند به خوبی میزان ساعات خواب شما را اندازه گیری کرده و با ارائه گزارشاتی در این موضوع سبب افزایش آگاهی شما نسبت به کیفیت خوابتان می‌شود. میزان و کیفیت خواب در سلامت افراد و خصوصا ورزشکاران بسیار مهم بوده و به همین خاطر استفاده از اسمارت بند بسیار مفید خواهد بود.

خرید و مشخصات: مچ بند هوشمند سامسونگ

امکانات مچ بند هوشمند

اسمارت بند برندهای مختلف قابلیت‌های گوناگونی دارند اما به طور کلی برخی از امکاناتشان مشترک است. در ادامه به برخی از این موارد به طور کامل اشاره خواهیم کرد تا به خوبی با قابلیت‌های جالب و کاربردی این دستگاه آشنا شوید.

تعیین هدف

مچ بندهای هوشمند اغلب به شما امکان تعیین هدف ورزشی را ارائه می‌کنند که برای ورزشکاران بسیار کاربردی و جالب خواهد بود. برای مثال اگر قصد دارید امروز 400 کالری بسوزانید یا هزار قدم بردارید، کافیست این موضوع را در اسمارت بند خود ثبت کنید. زمانی که به هدف تعیین شده خود برسید، اعلانی مبتنی برا پاداش دریافت خواهید کرد که می‌تواند انگیزه خوبی برایتان باشد.

خرید و مشخصات: مچ بند هوشمند شیائومی

اندازه گیری

اصلی‌ترین وظیفه این دستگاه دیجیتال را می‌توان اندازه گیری موارد مختلف اعم از ضربان قلب، تعداد گام‌ها و غیره دانست. البته برخی از مچ بندهای هوشمند پیشرفته قادر به اندازه گیری مسافت طی شده و سرعت پیاده روی‌تان بوده و در نتیجه به راحتی می‌توانید از آن استفاده نمایید.
این مورد خصوصا برای کسانی که میزان مسافت پیموده شده برایشان حائز اهمیت است، بسیار کاربرد دارد. البته برخی از این دستگاه‌ها افزون‌بر شمارش مسافت، ارتفاع سنج نیز داشته و بنابراین برای کوهنوردان می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

بلوتوث

برخی از دستبندهای هوشمند را به وسیله بلوتوث می‌توان به تلفن همراه خود متصل کرده و اعلان‌های گوشی را برروی آن کنترل کرد. با این کار دیگر هنگام ورزش و فعالیت بدنی نیازی به چک کردن موبایل برای اطلاع از اعلان‌ها نبوده و به راحتی می‌توانید به ورزش خود بپردازید.

نمایش کامل اطلاعات

اکثریت مچ بندهای هوشمند صفحه نمایش داشته و همین امر سبب ارتباط راحت با این دستگاه دیجیتال می‌شود. با استفاده از نمایشگر آن به راحتی می‌توانید از اطلاعات موردنیاز خود اعم از میزان کالری سوزانده شده، کالری دریافتی، گام‌های برداشته شده و غیره مطلع شوید. البته برخی از مچ بندها اطلاعات بیشتری نیز بر روی صفحه نمایش خود نشان می‌دهند.

انواع مچ بند هوشمند

دستبندهای هوشمند بر اساس قابلیت‌ها و امکانات به دو دسته ساده و پیشرفته تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی هر دو مورد پرداخته و ویژگی‌های کلی هر کدام را به طور کامل توضیح خواهیم داد تا بهترین انتخاب را هنگام خرید داشته باشید.

مچ بند هوشمند ساده

این دسته از دستبندهای هوشمند برای افرادی که تنها به دنبال اطلاع از موارد پایه‌ای سلامت و تندرستی خود هستند، انتخابی ایده‌آل خواهد بود. ویژگی‌های اصلی این نوع از اسمارت بندها شامل شمارش ضربان قلب، تعداد گام‌ها، تعداد پله‌های پیموده شده، کالری سوزانده شده و غیره است. البته این دستگاه‌ها به بررسی کیفیت و میزان خواب نیز پرداخته و اطلاعات لازم را در این باره نیز به طور کامل ارائه می‌دهند.

مچ بند هوشمند پیشرفته

نوع پیشرفته اسمارت بندها به طور کلی ویژگی‌های مدل ساده را دارا بوده و شامل چندین ویژگی اضافی نیز هستند. برخی از این قابلیت‌ها شامل پخش آهنگ، تعیین ارتفاع، تعیین مسافت پیموده شده به همراه سرعت و غیره است.
این نوع از دستبندهای هوشمند برای افرادی که قصد استفاده حرفه‌ای و اطلاع کامل از وضعیت سلامت خود را دارند، انتخابی بی‌نظیر خواهد بود.
مچ بند هوشمند

راهنمای خرید مچ بند هوشمند

در صورتی که قصد خرید مچ بند هوشمند را دارید، کافیست به برخی از نکات توجه ویژه داشته باشید. در ادامه مهم‌ترین موارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد تا انتخابی عالی داشته و بهترین مچ بند هوشمند را برای خود خریداری نمایید.

امکانات و قابلیت‌ها

همانطور که متوجه شدید، اسمارت بندها امکانات و قابلیت‌های متفاوتی دارند. بنابراین هنگام انتخاب مچ بند هوشمند حتما به امکانات آن نهایت توجه را داشته باشید تا بهترین دستگاه را خریداری نمایید. برای مثال اگر اندازه گیری مسافت طی شده برایتان حائز اهمیت است، احتمالا مدل‌های پیشرفته برایتان مناسب باشد.

صفحه نمایش

اسمارت بندها همگی صفحه نمایش نداشته و برخی از آن‌ها دارای نمایشگر هستند. بنابراین هنگام خرید به این موضوع نیز نهایت توجه را داشته باشید تا مناسب‌ترین دستگاه را خریداری نمایید. مدل‌هایی که فاقد صفحه نمایش هستند را باید به تلفن همراه خود متصل کرده و از آن طریق اطلاعات را مشاهده نمایید.

باتری

در صورتی که از شارژ مجدد دستگاه دیجیتال خود در طول روز بیزار هستید، حتما به باتری مچ بند هوشمند هنگام خرید نهایت دقت را به خرج دهید. اکثریت اسمارت بندها باتری مناسبی داشته و در طول روز به خوبی شما را همراه خواهند کرد. در صورتی که هنگام خرید بین چند مچ بند هوشمند شک داشتید، مقایسه میزان ظرفیت باتری دستگاه‌ها معیار خوبی برای سنجش خواهد بود.

مقاومت در برابر آب و رطوبت

در صورتی که از ورزش کردن در زیر باران لذت می‌برید، هنگام خرید به مناسب بودن مچ بند هوشمندتان در این هوا نیز دقت کنید. برخی از اسمارت بندها ضدآب و رطوبت بوده و در نتیجه به راحتی می‌توانید زیر باران و غیره به انجام فعالیت ورزشی خود بپردازید.

برندهای مچ بند هوشمند

زمانی که برای خرید اسمارت بند به فروشگاه‌های مربوطه مراجعه نمایید، با برندهای متنوعی روبه‌رو می‌شوید. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین برندهای جهانی در زمینه مچ بند هوشمند پرداخته و هر آنچه در این باره باید بدانید را توضیح خواهیم داد.

مچ بند هوشمند آنر

یکی از برندهای پرطرفدار در زمینه تولید محصولات دیجیتال برند آنر است. این برند در سال‌های اخیر اقدام به تولید و عرضه مچ بندهای هوشمند کرده و توانسته موفقیت خوبی را نیز در این زمینه کسب کند. آخرین مدل رونمایی شده در مچ بندهای هوشمند آنر مدل band 6 بوده که در سال 2021 عرضه و معرفی شده است. این دستگاه با توجه به قیمت مناسب خود به خوبی نیاز روزمره کاربران و ورزشکاران نیمه حرفه‌ای را برطرف می‌کند.

مچ بند هوشمند شیائومی

شیائومی از دیگر برندهای چینی موفق در عرصه کالای دیجیتال اعم از موبایل، ساعت هوشمند و غیره است. این برند از سال 2014 اقدام به تولید و عرضه مچ بند کرده که جدیدترین مدل آن Mi Smart Band 6 نام دارد. این دستبند هوشمند در سال 2021 معرفی شده و دارای نمایشگری 1.56 اینچی از نوع AMOLED است.
همچنین این اسمارت بند قابلیت‌های مختلفی اعم از سنجش ضربان قلب، اکسیژن خون، فشار سنج و غیره دارد. با توجه به امکانات گفته شده، این دستگاه برای کاربران حرفه‌ای می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

مچ بند هوشمند سامسونگ

سامسونگ از دیگر ابر قدرت‌های محصولات دیجیتال بوده که در زمینه تولید و عرضه مچ بند هوشمند نیز بسیار عالی عمل کرده است. جدیدترین اسمارت بند سامسونگ مدل galaxy watch 4 بوده که در سال 2021 رونمایی شده است.
این دستبند هوشمند صفحه نمایشی 1.36 اینچی از نوع Super AMOLED داشته و در نتیجه به راحتی می‌توانید از وضعیت فعالیت بدنی خود مطلع شوید. از مهم‌ترین قابلیت‌های این دستگاه به سنجش ضربان قلب، اکسیژن خون، فشار سنج، کیفیت خواب و غیره اشاره کرد. بنابراین با توجه به امکانات مچ بند هوشمند سامسونگ، در صورتی که ورزشکار حرفه‌ای هستید، این دستگاه انتخابی عالی برایتان خواهد بود.

مچ بند هوشمند هواوی

از دیگر اسمارت بندهای قیمت مناسب که به راحتی نیاز افراد را رفع می‌کند، به مچ بندهای برند هواوی می‌توان اشاره کرد. آخرین مدل عرضه شده توسط این برند مدل Band 6 در سال 2020 بوده که توانسته رضایت کاربران را به خوبی جلب نماید. صفحه نمایش این دستگاه 1.47 اینچ از نوع AMOLED بوده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
از امکانات این دستگاه به تعیین ضربان قلب، اکسیژن خون، کیفیت خواب و غیره می‌توان اشاره کرد. بنابراین در صورتی که به دنبال مچ بند هوشمند قیمت مناسب جهت استفاده حرفه‌ای هستید، این دستگاه می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

[/expander_maker]